Menu

ریشه تمام گرانی ها به اصناف برنمی گردد

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رییس اتاق اصناف مشهد گفت: مشکلات گرانی را باید در جاهای دیگر یافت و اصناف به هیچ عنوان متولی گرانی نیستند بلکه حتی برای داشتن درآمد از درصد سود خود هم کاسته اند.
محمود بنانژاد در گفت و گو با خبرنگار اصناف ایران افزود: اتاق ایران متشکل از نمایندگان اتاقهای کشور است و اتاقهای اصناف منعکس کننده مسائل و مشکلات اصناف کشور می باشند و وظیفه دارند تا در حد امکان نسبت به رفع این مشکلات اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه اصناف همیشه در زمینه های مختلف اعم از تأمین و توزیع کالا حرف اول را می زنند، اظهار داشت: اصناف به عنوان آخرین زنجیره در توزیع و تولیدکالا قرار داشته و در وضعیت کنونی به نوعی ویترین کالا و گرانی هستند و توسط مردم رصد می شوند، اما سؤال اینجاست آیا ریشه ی تمام گرانیها به اصناف برمی گردد؟
بنانژاد خاطرنشان کرد: مردم کالا را از اصناف می خرند و از طرفی هر افزایش قیمتی را در حوزه ی بازار می بینند و معمولا چون با حلقه های قبلی در ارتباط نیستند، در اصل گرانی بازار را نمی بینند و تأثیر این افزایش قیمت را به حساب گرانفروشی می گذارند.
وی یادآور شد: ما منکر گرانی در بازار نیستیم، اما این موضوع تنها به واحدهای صنفی ختم نمی شود، چه بسا ممکن است درصد اندکی افراد سودجو در این فضا باشند که با آنها برخورد می شود، ضمن اینکه نباید فراموش کرد که افزایش نرخ ارز بر روی کالاها ی وارداتی و همچنین کالاهایی که بخشی از آنها وارداتی هستند و یا حتی در مورد کالاهای تولید داخل، تأثیر گذاشته و این به دور از انصاف و جوانمردی است که بازار مقصر افزایش قیمتها اعلام گردد.
Print
نویسنده: admin
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: خبر نامهتعداد نمایش ها: 41

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان
دات نت نیوک فارسی